Když se dva smějou

Když se dva smějou, třetí se pereV příspěvku Nic není jako dřív jsem si nedávno postěžoval, že v jednadvacátém století nám nezůstaly už ani jistoty typu svatých válek mezi Atari a Commodore.

Nedlouho poté se konal JHCon.

Několik let už jezdím na ataristické akce, a protože když nepřiložím ruku k dílu, připadám si jako černý pasažér, snažím se tu a tam přispět k zábavě nějakou soutěží. I na letošní Atariádu jsem tak přivezl nějaký kvíz. Po jeho skončení za mnou přišel Factor 6 – platformový všežravec, kterému bylo dopřáno tolik talentu, že zvládne tvořit snad na všech existujících osmibitech, ale primárně spectrista – a říká: „Co kdybys nám letos udělal nějakou soutěž na JHConu?“

Na žádné akci věnované ZX Spectru jsem ještě nebyl, a tak jsem kontaktoval Logouta, takto hlavního organizátora, a zeptal jsem se ho, co by si o tom myslel. Logout si o tom myslel, že aby první přihlášený na prosincový JHCon byl od dubna commodorista, je dostatečně praštěné, a bylo rozhodnuto.

Rád sleduju, jak se atmosféra podobných setkání postupně vytváří, a tak jsem o osm měsíců později dorazil na místo mezi prvními. Obsadil jsem jeden z připravených stolů, vítal jsem se s dalšími přicházejícími a občas zodpověděl otázky typu „Kdo tě sem prsk?“ od lidí, kteří mě znají, když dorazil TDM, zvukový mistr mé nejoblíbenější osmibitové party For8ver a kovaný spectrista.

Jakmile mě spatřil, zamířil přímo ke mně.

„Tak abys věděl,“ začal, „ten váš Commodore je naprostej šrot, grafika je k ničemu a zvuk se z toho vůbec nedá poslouchat. Pořádný demo aby pohledal a ty rádoby hry, který na to máte, stojej naprosto za bačkoru! A vůbec!!!

Tak co, už je ti líp?” dodal ve chvíli, když mi to právě začínalo docházet. “To víš, když ti meziplatformovou nenávistí neposlouží ataristi, tak jsem se rozhodl obětovat já.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Osmibitové počítače, Život se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Když se dva smějou

  1. Roman napsal:

    Pretoto mám rád hviezdneho generála rád a usmejem sa vždy keď nanho pomyslím. A hlavne, on miluje hudbu. To je veľké plus. 🙂

  2. F6 napsal:

    No a to tam nebyl Shrek, ten by to s tou nenávistí myslel naprosto vážně! 🙂

  3. Pepax napsal:

    Proč by měli ataristi urážet commodoristy, když si na to můžou najmout spectristu. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *