Osmibitový život

24. května 2014

Za poslední dva týdny jsem zrevidoval šest kapitol, přesně podle plánu. Celkově mám tedy stále cca týden náskoku.

Kapitoly, kterými jsem se zabýval, tvoří část věnovanou osmibitové hudbě. Najdete v nich mimo jiné příběhy o tom, …

  • … že nám osmibitistům nikdo nerozumí a naše okolí odmítá brát melodie linoucí se z našich miláčků za hudbu. A že když se vám to povede vašemu okolí vyvrátit, tak to stojí za to.
  • … jak jsem jako teenager poslouchal kazetu s commodorskou hudbou, i když jsem ji neměl po ruce.
  • … jak slavné počítačové melodie žijí druhý život v podobě komerčních alb i remixů zdarma.
  • … jak jsem přišel ke třem CD, která pro mě ze své tvorby osobně vybral a nahrál Marcus Siebold, autor commodorské hudby k Turricanovi II a Enforcerovi.

A spoustu dalších, které nebudu prozrazovat, ať se máte na co těšit.

15. května 2014

Zveřejňuji data vydání.

Česká verze bude mít název Osmibitový život aneb Mašinky plné zázraků a vyjde do Vánoc.

Anglická verze se bude jmenovat The 8-Bit Way a bude k mání nejpozději na příštím Foreveru (třetí víkend v březnu 2015).

Stále platí, že pokud chcete dostat informaci o tom, že kniha je na světě, můžete mi poslat e-mail libovolného znění (či prázdný) s předmětem “8” na adresu 8@wotnau.cz. Nebojte se, k ničemu se tím nezavazujete.

Osmibitový život aneb Mašinky plné zázraků je název knihy, kterou v současné době dokončuji. Knihy příběhů, jejichž velkou část prožíval svého času možná každý druhý kluk, jen jména konkrétních lidí, her a počítačů byla jiná. Knihy o vyrůstání s osmibitem.

Hry, na které člověk myslel ve škole a v družině a neměl pokoj, dokud se k nim odpoledne nevrátil (a pak se mu o nich v noci zdálo). Okamžiky, kdy příběh, povedená příšera nebo hudba vyvolaly husí kůži nebo naopak ztrátu kontroly nad bránicí. Hledání způsobů, jak zakrýt monitor tak, aby zvenčí nebylo vidět, že v dětském pokoji probíhá po večerce nějaká kulišárna. Kontakty s ostatními nadšenci; nejdřív ve třídě, později na inzerát a nakonec na internetu. První krůčky v Basicu a pak i ve strojovém kódu, vlastní menší či větší projekty. Ústup do role jednoho z mnoha koníčků. Rozhodování, jestli si osmibit nechat, nebo z něj učinit minulost. A nakonec vítaná záminka k setkávání s dlouholetými přáteli.

Měl jsem to štěstí, že pro mě osmibity nezůstaly jen milovanou hračkou. Naučily mě anglicky, daly mi přátele od Slovenska po Austrálii, navštěvoval jsem mezinárodní setkání, až jsem se u dvou sám stal organizátorem a moderátorem. Hrome, vždyť já vlastně i svou první milostnou báseň napsal a doručil na osmibitu! I o tom všem se v knize dočtete.

Osmibitový život vyjde do Vánoc 2014 česky a do března 2015 anglicky jako e-book. S myšlenkami na papírovou podobu koketuji jen u anglického vydání.

Pokud vás Osmibitový život zajímá, pošlete mi e-mail s předmětem “8” na adresu 8@wotnau.cz – k ničemu se tím nezavazujete, jen dostanete informaci o tom, že kniha vyšla. (Tělo e-mailu můžete nechat prázdné nebo se v něm podělit o nápady na to, co by podle vás v knize nemělo chybět.) Další možnosti, jak vydání neprošvihnout, jsou sledovat můj Twitter či se pravidelně vracet na tuto stránku (http://www.wotnau.cz/osmibitovy-zivot/), například pro ukázkovou kapitolu, která se tu brzy objeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *