Osmibitový život – update 8

Vážení přátelé, yes!

Od 18. prosince je hotová druhá verze anglické podoby Osmibitového života. Už dlouho se mi nespalo tak dobře jako poslední tři dny. Kromě toho mám také koupené domény a hosting pro webové stránky Osmibitového života i The 8-Bit Way a po brainstormingu s bratrem Jasonem (který není ani můj bratr, ani se nejmenuje Jason) vymyšlených několik možných podob obálky. Takže jak vidíte, nezahálel jsem.

Co bude dál?

Zatímco vy se budete mezi svátky prolévat mlékem či alkoholem a cpát syrovou zeleninou nebo čokoládou a salámem (každý ať si slaví dle svého), já se ještě jednou vrhnu do víru čtení. Tentokrát přečtu rukopis za co nejkratší dobu vcelku, čímž objevím případné nesrovnalosti v kontinuitě vzniklé úpravami, jako třeba opakované zmiňování téhož či odkazy na něco, co už v knize není.

Po Novém roce pak půjde rukopis beta-čtenářům (Natome, Václave, předem díky!) a rodilým mluvčím. Zpátky se vrátí se spoustou komentářů, ale především doporučeními typu “Těchhle třicet stránek mě moc nebavilo, radši je úplně vyhoď!”, což pak s bolestí v procesoru učiním.

Po odeslání anglické verze katovskému bratrstvu začnu paralelně pracovat na české verzi, na kterou si stále optimisticky dávám šest týdnů.

Dál zatím nebudu plánovat v detailu, cílem je ale stále Forever.

S dalším updatem se přihlásím 4. ledna. Jako vždy dodávám, že pokud chcete dostat echo, až bude knížka ke koupi, stačí poslat mi e-mail s předmětem „8“ na adresu 8@wotnau.cz.

Ale teď už popřeju vám všem, kdo na knížku čekáte, krásné Vánoce a Nový i nový rok.

Příspěvek byl publikován v rubrice E-knihy, Knihy, Osmibitové počítače, Osmibitový život se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Osmibitový život – update 8

 1. Softhouse napsal:

  Zdravím,
  veľmi sympatická aktivita. V dnešnej dobe, keď sa roztrhlo vrece s retro 8-bit publikáciami v angličtine. Toto zdá sa, že je v našich krajoch po dlhej dobe od Fukových hier zasa niečo z tohto súdka. Predsa len dianiu v tých ďalekých západných krajinách sme v tom čase asi veľmi nerozumeli a dnes k tomu z toho dôvodu asi nemáme taký vzťah.
  Držím palce.

  • Jason napsal:

   Ahoj a díky za milý komentář.
   Poslední týdny jsem 12-15 hodin denně ležel v rukopisu a teď strávil osmibitový týden u kamaráda v Berlíně, takže odpovídám se zpožděním.
   Česká verze knihy se od anglické bude dost lišit – přesně z těch důvodů, které zmiňuješ. Osmibity k nám vtrhly po pádu železné opony do specifických podmínek, kterým cizinec ani nemůže rozumět. Ať už jde o to, že tu JRC prodávalo cracky, nebo třeba pátrání po tom, o čem hra vůbec je, když člověk neuměl anglicky a neměl k dispozici manuál.
   Od 28. ledna (zítřka) se vrhám na českou verzi knížky, takže komentář čtu přesně ve správnou dobu, aby mě povzbudil – ještě jednou dík!

 2. Pepax napsal:

  You have new mail! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *