Ven z krabice!

Korporátní svět je plný klišé. Ne že by s vašimi názory či předpoklady kolegové z jiných oddělení nesouhlasili, oni je jen challengují. Jestliže firma ořezává náklady, tak nešetří, nepropouští, ale identifikuje příležitosti k optimalizaci. Další příklady si zkušení harcovníci doplní sami a ostatní nám mohou náš veselý život tiše závidět.

Některé bullshitové výrazy jsou ale natolik provařené, že už i v těch největších firmách vyšly z módy. Trvalo třeba dost dlouho, než si u mě moje šéfová zase zvýšila rating, který jsem jí výrazně srazil, když jsem zjistil, že tak jednou týdně použije slovo leverage. A minulý týden mě vážně zarazil můj jinak normální litevský kolega, když na meetingu v rámci našeho oddělení prohlásil: “We have to think out of the box.”

Thinking out of the box je jeden z výrazů, ze kterých obracím oči v sloup. Jeho smyslem je nalezení nového, neotřelého pohledu na věc, který přináší nekonvenční řešení (a následně mergle). V praxi se ale používá, když dotyčný chce vyjádřit něco jako “Už vážně nevím, co s tím. Chtělo by to zázrak.” Po dnešku ale Gedasovi oficiálně přiznávám plné právo tenhle obrat používat, jak se mu zlíbí.

Řešili jsme otázku bydlení a Gedas jen tak prohodil: “Mimochodem, jak to máš v hotelu se studenou vodou?”

“Mno, když jsem si chtěl dát studenou sprchu, tak nakonec tekla z trubek aspoň vlažná,” já na to.

“Tak to máte v Holiday Innu ještě dobré,” na to můj litevský kolegáček. “V létě, když bývá přes padesát stupňů, tak se voda v trubkách v zemi ohřívá tak, že si ve ‘studené’ u nás doma prakticky nemůžeš umýt ruce. Ale my jsme to s manželkou vyřešili. Vypnul jsem bojler, čímž se nám v něm voda odstává na pokojovou teplotu. Z kohoutků na studenou vodu nám teče horká a z těch na teplou vodu zase studená.”

Vítejte v Kuvajtu.

(P.S.: Než mi někdo vyčte ten titulek a začne prohlašovat něco o obdélnících – já to myslím podobně jako onehdy kolega Cartman svůj nesmrtelný obrat “Vybíhám z čaje.”)

Příspěvek byl publikován v rubrice Kuvajt, Život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Ven z krabice!

  1. Pepax napsal:

    Wotnau, jsem rád, že jsi nevyběhl z idejí a je tu stále co zajímavého číst. 😉

  2. Alice napsal:

    Moc kouzelně napsané , brácha , ať se vám všem práce daří ! A pozor na sílící sluníčko !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *